Пряне кохання

З давніх часів чоловік був мисливцем, здобувачем їжі для своєї родини, а жінка виконувала роль берегині вогнища. З тих пір багато чого змінилося, чоловік і жінка часто на рівних працюють на роботі, заробляють гроші, однак традиційна роль господині на кухні все одно зберігається за жінкою. Для жінки як і раніше важливе уміння створити міцну сім'ю, затишне домашнє вогнище і бути в ньому повноправною господинею. Гарна господиня пам'ятає, що шлях до серця чоловіка лежить через шлунок, адже чоловіки люблять ходити в ті місця, де можна смачно поїсти - в ресторан, до мами, в гості. Одружений чоловік завжди буде прагнути додому, якщо на нього чекає смачна вечеря, лагідна, любляча дружина. Чим же треба нагодувати коханого, щоб, розпалити його почуття, підкорити його серце?

Це питання цікавило жінок у всі часи. Ще в Давньому Єгипті, жінки подавали своїм чоловікам страви, до складу яких обов'язково входили всілякі прянощі: імбир, часник, аніс, гвоздика, куркума, перець і базилік. Прянощі не тільки поліпшують смак їжі і надають їй розмаїтість, але і мають цілющи властивості.

Імбир - це не просто спеція на вашій полиці. Мудреці стародавнього Китаю відзначали його унікальні гастрономічні та цілющі якості. Імбир також відомий як наймогутніший афродизіак. Саме слово «афродизіак» пов'язане з терміном «афродізія» - сексуальне бажання і походить від імені давньогрецької богині кохання Афродіти. Серед природних афродизіаків відомі також перець, майоран, фенхель, кмин, чабер, мускат, коріандр, кориця, шафран і інші прянощі.
Репутація перцю як афродізіаку походить ще з Давнього Єгипту, Греції та Риму. В арабському світі перець також використовувався в еротичній кухні. Відомий один із старовинних рецептів любовного зілля - порошок з перцю, імбиру і мускусу. Перець також справляє загальну підбадьорливу дію на нервову систему, тонізує судини, збуджує апетит.
Стародавні греки і індуси вважали сильним сексуальним збудником фенхель. Під час урочистостей на славу Діоніса, листя фенхеля впліталися в святкові вінки. Ефектами афродізіака володіє також кмин. Для приготування  любовного зілля використовуються плоди кмину, зібрані під час ранкової роси. Тмин також багатий мінеральними солями, ефірними маслами. Серед природних афродизіаків відомий  майоран. У кулінарній практиці засушені листочки цієї рослини зазвичай використовуються як приправи до м'ясних страв.
Серед пряних трав, що мають збуджуючі властивості, відомий чабер або трава щастя. Помірне використання цієї спеції подовжує тривалість еротичних насолод, а передозування може стати причиною зайвої чоловічої агресивності. 

З давніх часів відомі не лише чоловічі, але й жіночі афродизіаки. Мускат цінувався як збудливий засіб ще древніми арабами, греками, індусами і римлянами. Головна сила мускату в тому, що він здатний розбудити жінку. Мускат потрібно застосовувати тільки в невеликих дозах - в натуральному вигляді пів-горіху буде цілком достатньо. Для зваблення жінки застосовується також сушене насіння коріандру, здатне викликати ефект ейфорії. Ефірна олія цієї рослини використовується для приготування лікерів та інших любовних напоїв. Стерті в порошок молоді пагони кореандру і висушені плоди використовуються як прянощі для  любовної їжі.

Кориця також вважається жіночої пряністю, вона допомагає чоловіку підкорювати прекрасні серця, викликати в них почуття і бажання. Кориця також допомагає при головному болю, викликаному спазмами та напругою.

Жіночою пряністю є також шафран - одна із найдорожчих спецій. Він містить речовину, схожу з статевим гормоном людини, який відповідальний за підвищення чутливості.
Кожна спеція має свій, тільки їй властивий аромат, має свої якості, свій смак і дію, які вона може справити на організм. Прянощі і спеції є також тією енергією, яка запалює і підтримує вогонь травлення. 

У сучасній Україні однією з найбільших виробників прянощів, є компанія «Екотехніка», яка успішно працює на ринку України з 1992 року. Компанія випускає найбільший в Україні асортимент високоякісних прянощів, трав і приправ, під торговельною маркою «Эко».
Продукція ТМ «Эко» широко відома не тільки на Україні, але і в країнах близького і далекого зарубіжжя - Росії, Молдові, Узбекистані, Прибалтиці, Канаді, Німеччині, Ізраїлі. Торгова марка «Эко» є лауреатом Загальнонаціонального конкурсу «Вища Проба», і входить до переліку «100 найкращих товарів України».

Прянощі й спеції, виготовлені компанією «Екотехніка» продаються у великих сучасних магазинах.

 Татьяна Хлаповская