Чорний перець мелений 20 г

Чорний перець мелений 20 г
Артикул:
Чорний перець 20 г
Ціна 0.00
Кількість:  
   - АБО -   

Чорний перець — класична пряність, яка є плодами деревоподібної ліани. Плоди піддаються різній спеціальної обробці, в результаті якої отримують чорний перець, а також білий, зелений, рожевий. Прянощі ці вживають як у вигляді горошку, так і в меленому вигляді. Батьківщиною рослини вважається південно-західне узбережжя Індії, що раніше мало назву Маліхабар. Там його називають «малабарською  ягодою».

Як сільськогосподарську культуру чорний перець вирощують й в Індонезії, Сінгапурі, Камбоджі, Лаосі, В'єтнамі, Бразилії, Таїланді, у Південній Америці.

Хімічний склад. Лікувальні властивості.

Чорний перець містить піперін (4,5—7,5%), піперидин, ефірне масло, крохмаль, білок, вітаміни. Він має здатність знищувати бактерії, шкідливі речовини в організмі, збуджувати апетит, поліпшувати травлення.

Ефірна олія перцю чорного володіє антисептичною, болезаспокійливою, жарознижуючою, вітрогінною, кардіотонічною, сечогінною, загальностабілізуючою, протиблювотною, проносною, спазмолітичною, тонізуючою дією. Її використовують як протиотруту при отруєнні рибою, м'ясом, грибами. Допомагає позбавитися зайвого жиру, сприяє переварюванню жирної їжі. Виводить з організму токсини. Може допомогти при анемії, оскільки стимулює кровообіг і кровотворення. Використовується при лікуванні грипу, бронхіту, респіраторних захворюваннях. Застосовується для лікування синців. Зміцнює нерви, додає сили при важких ситуаціях і, як вважають прихильники аюрведи, пом'якшує зачерствіле серце.

Смакові якості. Застосування.

Як пряність використовують сушені цілі плоди чорного перцю, а також мелені, особливо в пряних сумішах. Чорний перець входить до складу «сухих парфумів». У домашньому  консервуванні його використають при солінні, мочінні, заготівлі м'ясних консервів. На обідній стіл прийнято ставити не тільки сільничку, але й перечницю.

Перець чудово підходить до м'ясних, рибних, овочевих й інших блюд. Його кладуть у супи, соуси, овочі, салати. Приправляють холодні закуски: салати, ікру, мариновану, заливну, фаршировану рибу, холодець, сири й т.д. З ним роблять ковбаси, паштети, фарші, копченості. Додають у борошняні й круп'яні вироби, а в деяких країнах і у випічку (У Росії чорний перець був першою «заморською» пряністю. Тут його теж включали в рецепти знаменитих пряників). На Сході перцем приправляють чай. Присмачують збитень, деякі коктейлі.

Без перцю на кухні не обійтися. Пряність ця настільки поширена, що в підприємствах громадського харчування мелений перець ставлять у спеціальних перечницях на столиках в обідніх залах. І будь-який відвідувач може поперчити страву на свій розсуд і смак.

 

Написати відгук

Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Примітка:HTML теги не дозволені! Використовуйте звичайний текст.

Рейтинг Погано            Добре

Введіть код, вказаний на зображенні: