Римський кмин - однорічна рослина з сімейства зонтичних, батьківщиною якого вважають Середземномор'я, Єгипет, Аравію, Середню Азію. У дикому вигляді росте в Туркменії. Культивується на Україні, в Закавказзі. У природі росте кущами, на галявинах, узліссях, вздовж узбіч доріг.
Має інші назви: Тимон, пряний кмин, кумін, єгипетський кмин, тминовий кмин, волошинський кмин, зира.
ХІМІЧНИЙ СКЛАД. ЛІКУВАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ.
Римський кмин за хімічним складом нагадує кмин звичайний, містить карвон, лімонен, ліналоол і інші компоненти. Його вживають в народній медицині при метеоризмі, хворобах шлунка, недокрів'ї.
СМАКОВІ ЯКОСТІ. ЗАСТОСУВАННЯ.
В якості прянощів використовують молоді листки кмину римського для приготування салатів, холодних закусок, супів. В основному ж насіння цієї рослини входить до складу пряної суміші, застосовуваної для ароматизації при копченні ковбас. У державах Закавказзя його додають в сирні маси і сири. Застосовується для ароматизації м'ясних страв зі свинини, баранини, а також овочевих страв з картоплі, капусти. Подібно кмину використовується в хлібобулочної промисловості і при випічці кондитерських виробів в домашніх умовах. Додають його в квас, домашнє пиво.