М’ята 6 г

М’ята 6 г
Артикул:
Мята 6 г
Ціна 0.00
Кількість:  
   - АБО -   

М’ята перцева – пряно-ароматична трав’яниста рослина, відома ще з давніх часів і вживана в якості прянощі. Із багатьох видів м’яти цей являється культурною рослиною, виведеною в  XVII столітті методом багатократної гібридизації на основі інших видів.

В теперішній час вирощується в багатьох країнах (більше, ніж в 40).

Має інші назви: м’ята англійська, м’ята холодна, холодка, яриз (азерб.), катвахот (арм.), пітна (груз.).

Хімічний склад. Лікувальні властивості.

М’ята перцева містить ефірну олію (2,5%), основним компонентом якої є ментол, який і визначає смак м’яти, а також інші речовини – ефіри, феландрен, пінен, ясмон, піперитон, ментофуран і т.д. Є в її складі і дубильні речовини, флавоноіди.

Ментол перетворює м’яту в бактерицидну рослину.
Вона володіє болезаспокійливими, а також судинорозширюючими властивостями.  М’ятна олія входить до складу багатьох лікувальних препаратів:  м’ятні краплі, шлункові пігулки, різні мазі.

М’ята перцева покращує травлення, ліквідує нудоту, володіє жовчогінними властивостями, застосовується при астмі, метеоризмі. Відвари із м’яти п’ють в якості заспокійливого засобу, при запальних процесах в бронхах, легенях, а також при серцево-судинних, гінекологічних захворюваннях.

Відварами із листя м’яти дезінфікують порожнину рота при різних запальних процесах. Ними також знімають болі в животі, серцеві болі, печію.

М’ятні ванни відомі як заспокійливі. Ментол – головний компонент м’ятної есенції. Останню додають в різні зубні пасти, порошки, одеколони, еліксири і т.д.

Смакові властивості. Застосування.

Пряністю служить листя м’яти – сушене або свіже. Прийнято вважати, що дану рослину вирощують в основному для отримання ефірної олії і ментолу (прохолодний смак). При акуратному використанні м’яту перцеву можна і потрібно вживати в домашній кулінарії, як це робили в давні часи. Особливо доречно використовувати її в спекотні  літні місяці для приготування напоїв.  М’ята освіжає  і створює відчуття  приємного холодку. Листя додають в морси, компоти, киселі, сиропи. Вони згодяться для фруктових салатів. Не зіпсують смак м’яса (баранини, ягнятини), а також птиці. І звичайно суха мелена м’ята надасть свіжості і аромату домашній випічці (булочки, пироги, печиво).

Дозування її, як і багатьох інших прянощів, повинно бути невеликим.  

У народів інших країн, таких як Англія, Германія, Франція, м’яту перцеву широко застосовують як приправу до різних овочів, наприклад помідорів, огірків, картоплі, бобовим. Її використовують для покращення смаку і запаху багатьох соусів, вводять до складу пряних сумішей.

З м’ятою тушкують капусту, моркву, горіх, цибулю-пирій, її додають в маринадні підливки до риби, а також м’яса.

М’ята перцева входить до складу ароматизаторів лікерів.

 

 

Написати відгук

Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Примітка:HTML теги не дозволені! Використовуйте звичайний текст.

Рейтинг Погано            Добре

Введіть код, вказаний на зображенні: