Корінь селери мелений 10 г

Корінь селери мелений 10 г
Артикул:
Корень сельдерея молотый 10 г
Ціна 0.00
Кількість:  
   - АБО -   

Селера – дворічна пряно-ароматична рослина, відома з давніх давен,  перш за все як овоч.

Зараз селеру одночасно можна вважати овочевою рослиною і пряністю. Вирощують три різновидності селери: кореневий (коренеплідний), стебловий, листковий. Звернувшись до історії пряності, можна сказати, що древні предки цієї рослини були родом із Середземномор’я,  де і зараз вона зустрічається у дикому вигляді.  Селера  зустрічається в Західній Європі, Азії, Індії, Північній і Південній Америці, в країнах СНД.  Росте вздовж канав, по берегах  річок, морів. Культивують селеру у всіх  перерахованих регіонах, а також в Африці.

В Європі вирощувати селеру почали в XVIII столітті.

Хімічний склад. Лікувальні властивості.

Селера багата вітамінами групи В, містить вітаміни К і Е, провітамін А, аскорбінову кислоту. У всіх частинах рослини, особливо в коренеплодах, міститься калій, магній, кальцій, марганець, залізо, цинк, фосфор, натрій, а також фолієва кислота, цінні амінокислоти, органічні кислоти і мікроелементи.

Наявність усіх цих компонентів робить селеру дуже корисною для здоров’я людини рослиною. Вона сприяє нормальному обміну речовин, має лікувальні і профілактичні властивості.  Із-за наявності солей кальцію селеру вживають при захворюваннях серцево-судинної системи, солей магнію -  при нервових захворюваннях, заліза – для хворих на  анемію.  Людям похилого віку селеру рекомендують для покращення водно-соляного обміну, при ожирінні. Впливає на загальний тонус організму, покращуючи фізичну і розумову діяльність. 

В народній медицині селеру використовують при ревматизмі, проти утворення каменів, при різноманітних захворюваннях нирок.

Смакові якості. Застосування.

В якості прянощів вживають всі частини рослини: листя, стебла, кореневище і насіння. Сильний аромат, пряний солодкувато-гіркуватий смак дають можливість використовувати селеру в різних стравах: овочевих, м’ясних, грибних. Ніжні, соковиті листя і стебла, а також нарізане тоненькими шматочками кореневище додають в салати, супи. Сушену, потерту в порошок селеру використовують для приготування соусів. Нею посипають страви із яєць, птицю приготовану на грилі. Добре додавати селеру в жирні страви із качки, гуся. Вона чудово поєднується з овочами, надаючи їм вишуканого смаку та аромату, тому її споживають з стравами, які містять, квасолю, баклажани, капусту, моркву, картоплю, помідори та ін. Сушене коріння селери включають в пряні сухі суміші. Селеру додають при засолюванні огірків, баклажанів, кабачків.

 

Написати відгук

Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Примітка:HTML теги не дозволені! Використовуйте звичайний текст.

Рейтинг Погано            Добре

Введіть код, вказаний на зображенні: