Перець червоний мелений 25 г

Перець червоний мелений 25 г
Артикул:
Перец красный молотый 25 г
Ціна 0.00
Кількість:  
   - АБО -   

Перець червоний гострий – висушені плоди тропічного куща Capsicumfrutescens, пряність, яка має пекучий смак.  

Батьківщиною цієї рослини вважають тропічну Америку. В теперішній  час  гострий перець вирощують переважно в  тропічних країнах, але більше всього – в Індії і Таїланді. Червоний перець можна вирощувати і в домашніх умовах в квіткових горщиках. Необхідні умови – регулярний полив з періодичним підживленням квітковою сумішшю.

 Властивості і застосування

Червоний перець володіє сильним пряним ароматом і смаком від пряного до гострого і навіть дуже пекучого (обумовлений вмістом фенольного сполучення капсаіціну, котрого немає в солодкому болгарському перцеві). Деякі різновиди гострого червоного перцю настільки пекучі, що достатнього одного доторкання до нього, щоб викликати подразнення шкіри.

Плоди червоного перцю сушать цілими і меленими; при висушуванні стручки набувають більш густого відтінку, від темно- до помарвнчево-червоного. Зазвичай перець висушують на сонці, від чого плоди зморщуються; потім їх звільняють від чашечки і мелють. Так отримують, наприклад, кайенський перець, який названий іменем міста Кайенна в Гвіані (Південна Америка).

Перець використовують свіжим в стручках ( частіше в овочевих стравах і соліннях) або  в сухому вигляді (як в стручках так і в меленому). Мелений перець додають в соуси, в заправку для салатів, в кефіри, простокваші, ним посипають різні страви, його додають в бульйон, тушковане м'ясо, маринади. Цілий перець кладуть в борщі, супи (під час приготування, а не в готові страви).

Червоний перець додає гостроти сумішам прянощів, м’ясу, морепродуктам. Використовується в італійській, індійській, мексиканській і карибській кухнях. Червоний перець дуже часто використовують в сумішах прянощів, в поєднанні з часником, коріандром, базиліком, чабером, меленим лавровим листом та іншими.

Паприка - це суміш, змолота із сушеного солодкого м'ясистого перцю Capsicum annum червоних сортів. Серцевину й насіння видаляють, а м'якоть висушують і розтирають у порошок, який має  характерний яскраво-червоний  колір і легкий солодкуватий смак з присмаком гіркоти.

Батьківщиною червоного стручкового перцю (паприки) є Південна Америка. У цей час цю культуру вирощують переважно в США, Іспанії, Туреччині й Угорщині.

В Угорщині в цей час виготовляють сім сортів порошків паприки, причому гострота приправи залежить від способу виготовлення, при якому найбільшу роль відіграє капсаицин, що надає гостроту, а також барвник - капсантин і каротин.

Благородна солодка паприка - один з найбільш уживаних сортів. Досить темного  і соковитого кольору. Порошок середнього помолу з тонким ароматом.

 

Делікатесна паприка - середньої червоності й помолу середньої тонкості. Приємна на смак, не гостра. Підкреслює власний смак блюда, не "забуваючи" його.
Напівсолодка паприка - відносно світла на  колір, матового відтінку, з характерним запахом спецій, середньої гостроти. Через вміст у ній цукру в жодному разі не можна присмажувати її в жирові.
Спеціальна паприка - відрізняється яскравим червоним кольором, має приємний смак, солодкуватий і м'який.
Рожева паприка - порошок середнього помолу. Вона відноситься до пікантних і досить гострих сортів, які варто використовувати  досить обачно й обережно. Ніжний сорт являє собою порошок яскраво-червоного кольору й помолу середньої тонкості, відрізняється блиском. Його характерна риса виражена вже в назві сорту: він позбавлений гостроти, але не специфічного аромату приправи.

 Вміст корисних речовин

Якщо брати однакову кількість цитрусових і паприки, у паприці більший вміст вітаміну-С. Прекрасно поєднується з м'ясом, особливо свининою, куркою, овочами, особливо томатами й капустою, сиром, яйцями, рибою й морепродуктами. Кладуть паприку в гуляш, чилі, супи, соуси, салати, фаршировані яйця, рис, блюда з меленого м'яса.

Перець викликає апетит, поліпшує роботу шлунково-кишкового тракту, підсилює роботу підшлункової залози. Входить до складу сумішей для барбекю, основна спеція в гуляші, чилі й використовується в індійській, марокканській й європейській кухнях, а також на Середньому Сході. У кулінарії використовується,  звичайно мелена сушена паприка. Крім смаку й аромату  вона забарвлює  їжу в червоний або жовтогарячий колір, але варто пам'ятати, що це відбувається тільки при нагріванні. При цьому паприка легко підгоряє, здобуваючи гіркий присмак.

Паприка  добре впливає на кровообіг і допомагає при ревматизмі. Використовується в харчовій промисловості як барвник.

 

Написати відгук

Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Примітка:HTML теги не дозволені! Використовуйте звичайний текст.

Рейтинг Погано            Добре

Введіть код, вказаний на зображенні: