Пажитнік (фенугрек, шамбала) 20 г

Пажитнік (фенугрек, шамбала) 20 г
Артикул:
Пажитник (фенугрек, шамбала) 20 г
Ціна 0.00
Кількість:  
   - АБО -   

Пажитнік (Фенугрек)

Пажитнік— пряно-ароматична рослина, являється доволі відомою пряністю ще з давніх часів. Назва його дещо незвичайна: «грецьке сіно». Справа в тому, що його насіння має трикутну форму. А корови просто обожнюють сушений пажитнік, котрий подекуди так і називають «грецьке сіно».  Мудрі хазяїни додають його в поганий корм, щоб покращити смак і зробити його їстівним. У німців пажитнік – «фенугрек», що дослівно означає  «козині роги»: вони пов’язують назву цієї пряності з зовнішнім виглядом стручків, які нагадують роги кози. Російська назва походить від застарілого «пажить», що означає пасовисько. Пажитнік  древні єгиптяни і греки вживали як овоч. Насіння застосовували для бальзамування мумій. Використовували також і в лікувальних цілях. Карл Великий, наприклад, в своїх володіннях розводив пажитнік і використовував його як засіб від облисіння. Жарене насіння фенугрека вживали жінки в гаремах, щоб їх волосся виглядало гарно.  Найбільшим попитом пажитник користується в Греції, Єгипті, хоча Батьківщиною його вважають Ліван, Сирію. 

Має інші назви: буркун синій, грецьке сіно, фенугрек, гуньба, шамбала, хельба, метхі, чаман, синій козячий трилисник

Хімічний склад. Лікувальні властивості.

Пажитнік має лікувальні властивості і використовується в фармацевтичній промисловості. Лікувальні властивості пажитніка високо цінував Гіппократ. В давньому Єгипті пажитнік застосовували для полегшення пологів і посилення лактації. Туристи заварюють чай з пажитніку, як засіб проти шлункових спазмів, викликаних незвичною їжею. В Китаї цю рослину використовують для заспокоювання болей в животі. Як показали недавні дослідження, пажитнік може понижувати рівень цукру в крові. Він містить 30% слизі, котру застосовують для приготування бактерицидних пластирів. Завдяки пом’якшуючим властивостям годиться для лікування простудних захворювань, як відхаркувальний і протизапальний засіб.

Смакові якості. Застосування.

Із висушеного насіння фенугреку готують смачний салат. Дана пряність надає стійкий аромат картопляним, грибним супам. Сушене і мелене насіння рослини входить до сумішей «каррі». В якості прянощів використовують насіння пажитніку, поєднуючи його з іншими спеціями. Найкраще він проявив себе в пряних сумішах: «каррі» (причому вміст його в цій суміші прянощів інколи складає 15-20%), американських чатні, «Хмелі-сунелі», їх додають в аджику, використовують в кондитерській справі.

Насінням пажитніку ароматизують сири. В Індії обжарений пажитнік додають в сурогатну каву.

Дана пряність надає стравам горіховий присмак. Широко розповсюджений у Вірменії під назвою «чаман». Фенугрек додають в тісто для  надання аромату хлібові.

 

Написати відгук

Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Примітка:HTML теги не дозволені! Використовуйте звичайний текст.

Рейтинг Погано            Добре

Введіть код, вказаний на зображенні: