Бад'ян 6 г

Бад'ян 6 г
Артикул:
Бадьян 6 г
Ціна 0.00
Кількість:  
   - АБО -   

 

Бад'ян — класична пряність, батьківщиною його вважають Південно-Східну Азію. Як і корицю, яка росте в тих краях, бад’ян особливо полюбляють китайці. Вони першими використовували дану пряність для приготування страв ще до нашої ери. В Європу бад’ян потрапив на початку XVI століття і був дуже дорогим. Європейці одразу прийняли цю незвичайну пряність, так як вона в багато разів покращила смак випічки і солодких страв. Вже тоді люди навчилися розрізняти смак анісу і анісу зірчастого, як інколи називають бад’ян.

Найбільші насадження бад'яну знаходяться в Китаї, котрий і споживає його більше за всіх.

Культивується бад’ян також у В’єтнамі, Камбоджі в Японії на Філіппінах, Ямайці, в Індії та інших тропічних країнах. На Європейському континенті – в Абхазії.

Інші назви бад’яну: аніс зірчастий, аніс індійський, аніс китайський, аніс сибірський, аніс корабельний, Іліціум звичайний.  (Іліціум звичайний вирощують не тільки як пряність, але і для отримання красивої червонуватої деревини, котру високо цінують).

Смакові якості. Застосування.

Я якості прянощів  використовують сухе мелене насіння бад’яну.

Бад’ян використовують для випікання кондитерських виробів (пряників, печива і т.д.). Молоти бад’ян потрібно безпосередньо перед вживанням, класти в тісто перед початком випікання. Особливість бад’яну в тому,  що при нагріванні він починає віддавати свій аромат, котрий зберігається в готовому продукті.

Бад’ян використовують також при приготуванні киселів, мусів, компотів, фруктових страв з слив, айви, груш, яблук, а також для ароматизації горілки і лікеру в промисловому виробництві, грогу і рому в домашніх умовах. Ним ароматизують і покращують якість варення (наприклад, вишневого).

Він добре гармонує з іншими прянощами: чорним перцем, фенхелем, корицею, гвоздикою, імбирем. Це дає можливість використовувати бад’ян в пряних сумішах для поліпшення смаку страв із свинини, птиці (гусей, качок, курчат). Він надає стравам не тільки свіжість і аромат, але й покращує смакові властивості.

Додавання бад’яну в міцний солодкий чай надасть йому неповторного аромату. Також застосовують бад’ян при приготуванні розсолів, маринадів із овочів і фруктів.
В східній кулінарії бад’ян додають в підливки і соуси для овочевих, рисових страв. Застерігаємо, що з рибними стравами він не сумісний і навіть псує  їх.

Використовувати бад’ян потрібно в невеликих дозах:
1г на одну порцію м’ясних страв;
1-2 насінини на 1,5 л в напої.

 

Написати відгук

Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Примітка:HTML теги не дозволені! Використовуйте звичайний текст.

Рейтинг Погано            Добре

Введіть код, вказаний на зображенні: